Kategorie

Home

Počet produktů: 47

Na tomto webu pracujeme na katalogu umění a uměleckého řemesla 20 století převážně z českých zemí, ale také interakce...

Více

Podkategorie

 • Českomoravské pomezí a Schönhengstgau

  V této kategorii mapujeme velký sběratelský potenciál tohoto území, který vznikl díky osídlení této oblasti českým, moravským, německým obyvatelstvemÚzemí vymezené ze západu Vysokým Mýtem, z východu Mohelnicí a Městečkem Trnávka, ze severu Lanškrounem a na jihu Poličkou a Březovou nad Svitavou. . Na jedné straně německý jazykový ostrov hřebečsko s významnými německými městy (Svitavy/ZWITTAU, Mohelnice/MÜGLITZ, Lanškroun/LANDSKRONE, Moravská Třebová/MÄHRISHE TRÜBAU, Zábřeh na Moravě (Hohenstadt) a na straně druhé českými s významnou německou menšinou (Litomyšlem, Poličkou a Vysokým Mýtem)

 • Česká, německá domácnost a volný čas 19.-20.století

  Tato kategorie je určena pro filmaře, historické spolky a laiky. Bude zde obsažen všeobecný přehled vývoje domácnosti. od konce 19. století po 1989. Např. vybavení domácnosti, interiérů, hraček, spotřebičů, kamer, fotoaparátů, praček, kočárků, předmětů denní potřeby, kuchyňského a zemědělské náčiní. Jen v této kategorii naleznete také kroje a vývoj konfekce od 19. století po 1989.

 • 1900-1950 Firemní továrny ( vybavení,technika,konfekce aj.)

  Firmy a podniky s výrobky pro domácnost (hodinky, hodiny, hračky, kočárky, mlýnky, nábytek, váhy, smaltované a železné zbožím, šicí stroje aj.) a techniku (auta, motocyjly, kola, stroje aj.). Okrajově výroba konfekce a obuvi. Působící nebo vzniklév období od zač. 19. století po r. 1950.

 • 1900-1950 výtvarníci, firmy, směry,

  První polovina 20. století je směsicí prolínajících se stylů a směrů od doznívajícího historismu, přes Secesi, Kubismus, Art deco, funkcionalismus, ale i běžné produkce pro střední vrstvu a dělnictvo.

 • 50.-80 léta, Bruselský styl, Funkcionalismus, a co bylo :)

  1958- Výtvarný styl v architektuře a užitém umění v Československu na konci 50., v 60. a 70. letech 20. století. Název je odvozen od fenomenálního úspěchu, který zaznamenala československá účast na EXPU 58 v Bruselu a který motivoval československou společnost k hledání nového vizuálního stylu v architektuře a užitém umění.

 • Český porcelán - porcelánky

  V Evropě objevil výrobu porcelánu Fridrich Böttger v roce 1709. Díky bohatým nalezištím kaolínu podpořil rychlý rozvoj porcelánového průmyslu i na našem území. Již koncem 18. a zač 19. století se na Karlovarsku uvádějí do provozu porcelánky -(1792) Slavkově, (1794) Klášterec nad Ohří, (1803) Březová aj.

 • Použítá literatura (archiv autora a www.publikace.net)

  Literatury o užitém umění a technice nakoupíte v našem e-shopu http://www.publikace.net Prozatím zpracovávaná literatura --- kategorie --- sklo, porcelán a keramika, skupiny a období, česká grafika, nábytek, hračky, bytové doplňky, kočárky, fotoaparáty a jiná technika.

 • Československý nábytek a doplňky 20.-40. let k prodeji

  FUNKCIONALISMUS ART DECO PURISMUS KONSTRUKTIVISMUS DEKORATIVISMUS BRUSEL HALABALA AALTO HOFFMANN LOOS NAVRÁTIL SLEZÁK THONET UP VANĚK DER ROHE CORBUSIER BREUER EMOCE A FORMA TÉMA TRUBKA DESIGN IDEÁLY BYDLENÍ UŽITNOST VZDUŠNOST

 • AAA Půjčovna dobových předmětů pro film, reklamu a jiné akce

  Kontakt: pujcovna-rekvizit.cz@seznam.cz. Aktuální obsahově větší verze na: pujcovna-rekvizit.cz (www.umeniprokazdeho.cz) Tato sekce je koncipována jako průřez naší půjčovnou dobových a autorských designových předmětů (rekvizit) typických pro období 1900-1989. Ty si můžete zapůjčit pro vaše natáčení, tvorbu reklamy, firemní a soukromé večírky.

 • E-shop literatury z (www.publikace.net)

  Publikace.net jsou určeny nejen pro sběratele, galeristu, starožitníka a milovníka umění. Naleznete zde publikace o (Užitém umění (keramika, nábytek, porcelán, sklo), Designu a umění 19 a 20. století, Prvorepublikových automobilkách, průmyslu a umění). Tyto publikace a mnoho dalších můžete koupit na našem e-shopu www.publikace.net


produktů na stránce

produktů na stránce